Już w połowie lutego rozpoczyna się Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Jaki Jest Twój Biegun?” realizowany w ramach programu stypendialnego Life Plan organizowanego przez Fundację Marka Kamińskiego. Jest to rozwojowy program mentorski, którego głównym beneficjentem jest młodzież w trudnej sytuacji życiowej (m.in. pochodząca z domów dziecka, ubogich rodzin lub niepełnosprawna). Celem projektu będzie zapewnienie lepszego startu dla 50 uczestników, którzy wezmą w nim udział.

Czym jest Life Plan?

Fundamentem dla projektu Life Plan, 8 - miesięcznego rozwojowego programu stypendialnego, jest metoda Biegun autorstwa Marka Kamińskiego. Powstała ona na bazie doświadczeń z wypraw znanego polskiego polarnika i podróżnika. Ten program, Life Plan, jest kontynuacją wsparcia młodych ludzi w podejmowaniu zmiany w ich życiu. Tak, jak metoda Biegun wpłynęła na Jaśka Melę podczas wypraw na Bieguny w 2004 roku.

Celem Life Planu na 2018 rok jest objęcie wsparciem 50 uczestników w wieku 12 – 16 lat, którzy w czasie 8 miesięcy poznają metodę Biegun, nauczą się korzystać z narzędzi pomagających im realizować cel. W czasie całego procesu sformułują swój cel i będę go realizować. W trakcie programu będą mieli szansę zbudować poczucie własnej wartości oraz postawę Zdobywcy. Uczestnicy wypracują nowe kompetencje, które realnie pozwolą im kształtować swoje życie i podejmować decyzje.

Realizację projektu planujemy rozpoczynamy w 2018 roku. W ciągu następnych 10 lat chcemy objąć programem około 1000 dzieci – 100 rocznie.

Uczestnicy przejdą przez 8 modułów edukacyjnych w tym:

  1. dwutygodniowe Obozy Zdobywców Biegunów,
  2. warsztaty rozwoju kompetencji,
  3. wyprawę surviwalową.

Dodatkowo przewidziane jest 7 sesji indywidualnych z trenerem metody Biegun, podczas których uczestnicy będą wspólnie z trenerem szukać rozwiązań dla pojawiających się w trakcie procesu trudności i wyzwań.

Dla kogo jest Life Plan?

Dla ambitnych nastolatków w wieku 12 - 16 lat, którzy mają trudną sytuację życiową lub są przewlekle chorzy, niepełnosprawni.

Jak przystąpić do konkursu?

Przygotuj pracę artystyczną na temat "Jaki jest Twój Biegun?" w formie pracy pisemnej, prezentacji elektronicznej, bilboardu/ plakatu/ kolaża z opisem, filmu, piosenki, wiersza, etc. Jako Biegun potraktuj swoje marzenie, cel, do którego chcesz dążyć i je zrealizować. Następnie wydrukuj kartę zgłoszeniową i regulamin konkursu, które dostępne są poniżej:

REGULAMIN KONKURSU LIFE PLAN

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO KONKURSU LIFE PLAN

Poproś rodzica, opiekuna o wypełnienie karty zgłoszeniowej i podpisanie regulaminu. Wyślij do nas zgłoszenie (Twoją pracę, wypełnioną kartę zgłoszeniową i podpisany regulamin mailem lub pocztą.

Zasady Konkursu

Zakończenie konkursu:  30 kwietnia 2018 roku

Przedstawienie laureatów: maj 2018 roku. Wyłonienie laureatów  do programu stypendialnego Life Plan - program wsparcia młodzieży w budowaniu własnej wartości, rozwijania kompetencji, dokonywania zmiany w życiu na podstawie autorskiej metody Biegun Marka Kamińskiego.

Serdecznie zapraszamy!

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt z koordynatorem programu Life Plan -
Marią Gołąbek.

Mail: maria.golabek@kaminski.pl

Tel: +48 608 060 412

Możliwość komentowania jest wyłączona.