W portalu PolakPomaga.pl trawa akcja crowdfundingowa, podczas której zbierane są środki na program Fundacji Marka Kamińskiego - Life Plan.Od lat na podstawie dokonań Marka Kamińskiego zmieniamy świat i inspirujemy innych, udowadniając, że ograniczenia są tak naprawdę głównie w naszych umysłach. Żeby było to możliwe potrzebujemy jednak wsparcia osób, które chcą razem z nami zmieniać świat.

Ponieważ wiemy, że jest więcej ludzi takich jak my, którzy chcą czynić dobro i wpływać realnie na ludzkie życie, zmieniając je na lepsze postanowiliśmy ruszyć z akcją crowdfundingową, której celem jest zebranie środków na 5 uczestników programu Fundacji Marka Kamińskiego - Life Plan.

Czym jest Life Plan?

Fundamentem projektu Life Plan, 8-miesięcznego rozwojowego programu stypendialnego, jest metoda Biegun autorstwa Marka Kamińskiego. Powstała ona na bazie doświadczeń z wypraw znanego polskiego polarnika i podróżnika. Program Life Plan jest kontynuacją wsparcia młodych ludzi w podejmowaniu zmiany w ich życiu. Tak, jak metoda Biegun wpłynęła na Jaśka Melę podczas wypraw na Bieguny w 2004 roku.

Celem Life Planu na 2018 rok jest objęcie wsparciem 25 uczestników w wieku 12–16 lat, którzy w czasie 8 miesięcy poznają metodę Biegun, nauczą się korzystać z narzędzi pomagających im realizować cel. W czasie całego procesu sformułują swój cel i nauczą się, jak go osiągnąć. W trakcie programu będą mieli szansę zbudować poczucie własnej wartości oraz postawę Zdobywcy. Uczestnicy wypracują nowe kompetencje, które realnie pozwolą im kształtować swoje życie i podejmować decyzje.

W ciągu następnych 10 lat chcemy objąć programem około 1000 dzieci – 100 rocznie.

Uczestnicy przejdą przez 8 modułów edukacyjnych w tym:

  • dwutygodniowe Obozy Zdobywców Biegunów,
  • warsztaty rozwoju kompetencji,
  • wyprawę surviwalową.

Dodatkowo przewidziane jest 7 sesji indywidualnych z trenerem metody Biegun, podczas których dzieci będą wspólnie z trenerem szukać rozwiązań dla pojawiających się w trakcie procesu trudności i wyzwań.

Budżet na jednego uczestnika wynosi 10 000 zł, dlatego będziemy wdzięczny za wsparcie naszych działań pod tym adresem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.