Inkubator Motywacji

To program przygotowany dla kadry nauczycielskiej pracującej z młodzieżą w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz liceach. Dedykowany jest do szkół, które chcą wyróżnić się ciekawą ofertą, a przede wszystkim wśród swoich uczniów budować motywację do realizowania ambitnych celów. Program składa się z kilku działań.

  1. Warsztaty dla kadry nauczycielskiej.  Opracowane są tak, by poznać metodę Biegun i jednocześnie wprowadzić ją do pracy z uczniami. Warsztaty trwają 13 godzin i są świetnym uzupełnieniem programu edukacyjnego.
  2. W ramach pomocy dydaktycznych nauczyciele otrzymują dodatkowe kompetencje oraz opracowane przez Fundację Marka Kamińskiego i wydawnictwo Operon scenariusze lekcji wychowawczych.
  3. Nauczyciele realizują scenariusze oparte na metodzie Biegun podczas lekcji wychowawczych w formie zajęć warsztatowych dla uczniów

W ramach programu istnieje możliwość spotkania uczniów z podróżnikiem i polarnikiem Markiem Kamińskim oraz długofalowej współpracy nauczycieli z fundacją w ramach certyfikacji na trenera metody Biegun.

Metoda otrzymała rekomendację Ośrodka Rozwoju Edukacji - jako potrzebne dodatkowe narzędzie do motywowania uczniów.

Zespół Szkół nr 6 w Gdyni to pierwsza szkoła w Polsce, która została objęta programem Inkubatora Motywacji. Przedstawiamy opinię dyrektora:


Projekt bez tytułu (4)

 

Od 1 września 2016r. rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację programu wychowawczego z wykorzystaniem metody „Biegun”, opracowanej przez  Marka Kamińskiego.

Już podczas realizacji pierwszych zajęć program 10 kroków spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców. Nauczyciele, dzięki przejrzystym scenariuszom lekcji, które otrzymaliśmy od Fundacji Marka Kamińskiego, mogą pomóc uczniom w określaniu swojego bieguna w życiu i dążeniu do jego realizacji.

Jestem przekonany, że każdy młody człowiek potrzebuje wsparcia, aby mógł uwierzyć we własne siły i możliwość urzeczywistnienia marzeń. Dlatego cieszy mnie, że uczniowie mojej szkoły uczestniczą w warsztatach rozwoju osobistego z metodą „Biegun”, będących ich  podróżą do wnętrza siebie, by potem mogli wyruszyć w drogę do celu, świadomi swoich pragnień, pasji, talentów i silniejsi
w doświadczeniu porażki.

Dyrektor

Zespołu Szkół nr 6 w Gdyni

Sławomir Wiśniewski


 

Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu!

fundacja@kaminski.pl

tel. 58 554 45 22

 

TWOJA SZKOŁA INKUBATOREM MOTYWACJI! (1)