Ze względu na dużą skuteczność metody Biegun oraz determinację Fundacji w jej wdrażaniu, program motywacyjny Fundacji Marka Kamińskiego wspierają swoim autorytetem i wiedzą wspaniałe osobowości świata biznesu, psychologii, sportu, dyplomacji, a także niebanalni podróżnicy:

Ambasadorzy metody Biegun:

Jacek Pałkiewicz
Reporter, eksplorator. Odkrywca źródła Amazonki. Twórca survivalu w Europie. Uczył elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach klimatycznych. Członek brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego.
Ambasador I kroku metody Biegun – Odkryj swój biegun

Władysław Grodecki
Podróżnik, przewodnik, kartograf z 40-letnim doświadczeniem, instruktor przewodnictwa. Dzięki swoim zasługom w promowaniu polskiej kultury za granicą nazywany jest „wędrownym ambasadorem”. Odbył ponad 100 wypraw zagranicznych, w tym trzy samotne wyprawy dookoła świata.
Ambasador II kroku metody Biegun – Mapa drogi

Joanna Heidtman

Psycholog, socjolog, trener biznesu, doradca, coach. Zrealizowała kilkadziesiąt programów doskonalenia umiejętności przywódczych dla menedżerów na temat zarządzania w zmianie czy rozwoju talentów liderskich. Współpracowała z Fundacją Marka Kamińskiego nad zestawem ćwiczeń do metody Biegun.
Ambasadorka IV kroku metody Biegun – Wyjście poza schemat

Børge Ousland
Norweski polarnik, fotograf i pisarz. Jako pierwszy człowiek na świecie przeszedł samotnie Antarktydę i Arktykę bez żadnego wsparcia z zewnątrz. Laureat nagrody Explorer 2001.
Ambasador V kroku metody Biegun – Wizualizacja jako metoda przygotowań

Jan Mela
Podróżnik. W 2004 roku razem z Markiem Kamińskim zdobył oba Bieguny Polarne. Tym samym został najmłodszym i jedynym niepełnosprawnym na świecie, który tego dokonał. W 2008 roku zdobył najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro. Wszedł również na Elbrus – najwyższą górę Kaukazu. Założył Fundację „Poza Horyzonty”, która niesie pomoc niepełnosprawnym.
Ambasador VI kroku metody Biegun – Start

Wojciech Dąbrowski
Podróżnik. Podróżnik, entuzjasta i popularyzator niskobudżetowych podróży po świecie, wieloletni członek The Globetrotters Club w Londynie. Odwiedził wszystkie uznane państwa świata.
Ambasador VII kroku metody Biegun – Droga jest ważniejsza niż cel

Monika Pyrek
Lekkoatletka. Lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce. Olimpijka z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu. W wieku 21 lat zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Edmonton, stając się najmłodszą medalistką mistrzostw świata w skoku o tyczce. Trzykrotna medalistka mistrzostw świata. Jej rekord życiowy to 4.82 m.
Ambasadorka VIII kroku metody Biegun – Dwa bieguny

Dr Irena Eris
Businesswoman. Współwłaścicielka przedsiębiorstwa Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, w którym jest dyrektorem ds. badań i rozwoju. W 2004 roku zajęła wysoką, 20 pozycję na liście najbardziej wpływowych kobiet w dziejach Polski. Została odznaczona, w imieniu prezydenta Włoch, Orderem Gwiazdy Solidarności Włoskiej.
Ambasadorka IX kroku metody Biegun – Nie osiedlaj się na biegunie

Sławomir Czarlewski
Dyplomata. W latach 80. był działaczem NSZZ "Solidarność". Po wyjeździe z kraju w 1982 roku zasiadał w kierownictwie Biura Zagranicznego "Solidarności" w Brukseli. W latach 1991-1996 pełnił funkcję konsula generalnego w Lyon, w latach 2007-2012 był ambasadorem RP w Belgii. Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Ambasador X kroku metody Biegun – Poznaj samego siebie

Poznaj lepiej Ambasadorów metody Biegun oraz poszczególne kroki, którym patronują