Joachim ma już siedem lat. Chodzi do "zerówki" w pobliskiej szkole, z czego jest bardzo zadowolony. Jest wesołym i żywiołowym chłopcem. Uwielbia wszelkie zajęcia ruchowe, szczególnie tańce i jazdę na hulajnodze. Lubi jak coś się dzieje, szczególnie kiedy szykuje się jakaś podróż, nie ważne czy mała czy duża. Jego pasją wciąż jest tworzenie różnych ciekawych i często skomplikowanych konstrukcji z klocków.

joachim

Joachim ma usunięte lewe oko, w prawym nadal widoczne są dwa guzy (prawdopodobnie nieaktywne). Niestety, w prawym oku Joachim ma astygmatyzm i nadwzroczność, które ostatnio nieznacznie się pogłębiły. Ma także postępującą zaćmę popromienną. Zaćmy nie można jednak zoperować, ponieważ wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem. Wszystko to wpływa na jakość widzenia. Aktualnie Joachim widzi w około 40-50 proc. po maksymalnej korekcie. Ze względu na przebyte leczenie Joachim bardzo często i długo choruje. W minionym roku szkolnym z powodu częstych infekcji opuścił 50 proc. godzin w szkole. Choroba nowotworowa Joachima jest chorobą genetyczną, Joachim zawsze będzie więc potrzebował regularnych kontroli i specjalistycznych badań.

Jeżeli ktoś z was chce przeznaczyć swój 1% dla Joachima Mogiełki prosimy wpisać w odpowiednią rubrykę PIT-u nazwę Fundacji: Fundacja Marka Kamińskiego oraz KRS 0000133671. W rubryce "Informacje uzupełniające" należy wpisać DLA JOACHIMA MOGIEŁKI