Pomogliśmy zorganizować wyjazd 15-letniej Monice Pikuzińskiej na koncert zespołu The Rasmus, który odbył się w ramach Koncertu Europejskiego 6 maja 2010 r. na Placu Zamkowym w Lublinie.

O pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa w koncercie fińskiej grupy The Rasmus, Monika zwróciła się do nas ponad miesiąc temu. W realizację tego marzenia zaangażował się Prezydent Miasta Lublina, Adam Wasilewski, sprawujący patronat nad koncertem.

Monika urodziła się 25 sierpnia 1995 r. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni, niewydolność oddechową, ma wykonaną tracheotomię. Jako dziecko bardzo często chorowała na zapalenie górnych dróg oddechowych i przechodziła intensywne leczenie szpitalne. Pomimo intensywnej rehabilitacji, choroba wciąż postępuje. Dziecko ma liczne deformacje kostno-stawowe (przykurcze w kolanach, biodrach, deformację kręgosłupa). Większość czasu spędza w pozycji leżącej, ponieważ siedzenie jest dla niej zbyt dużym wysiłkiem. W maju 2004 r. stan zdrowia Moniki na tyle się pogorszył, iż konieczne było podłączenie jej do respiratora, dzięki któremu dziewczynka oddycha do dnia dzisiejszego. Monika jest uczennicą 2 klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Płoskiem. Ze względu na stan zdrowia, objęta jest nauczaniem indywidualnym. Monika bardzo dobrze się uczy, co roku otrzymując świadectwo z wyróżnieniem.

W wyniku naszych starań Urząd Miasta Lublina zapewnił Monice udział w koncercie, miejsce w pobliżu sceny, ochronę, a także transport, gdyż Monika mieszka w odległości około 60 km od Lublina. Dodatkową atrakcją dla dziewczynki było osobiste spotkanie z zespołem The Rasmus oraz podpisanie przez artystów płyty, przekazanej Monice przez Urząd Miasta Lublina.

MonikaSpotkanieZTheRasmusObejrzyjZdjecia

Monika - spotkanie z The Rasmus

Pomoc Monice w zorganizowaniu uczestnictwa w koncercie wpisuje się w misję realizowaną przez Fundację Marka Kamińskiego, która oparta jest na pomaganiu niepełnosprawnym dzieciom uwierzyć w siebie oraz udowodnieniu, że rzeczy pozornie niemożliwie, dzięki pracy i wierze w sukces, stają się możliwe!

Wielkie podziękowania kierujemy do Pana Adama Wasilewskiego, Prezydenta Miasta Lublina,
za nieoceniony udział w urzeczywistnieniu marzenia Moniki!

Możliwość komentowania jest wyłączona.