Untitled design (20)

Jedno z pytań jakie zadajemy dzieciom na obozie, brzmi: „CZEGO CHCIAŁBYŚ NAUCZYĆ SIĘ NA OBOZIE?”. Podczas zimowej edycji OZB 2017, często padała odpowiedź: „BARDZIEJ WIERZYĆ W SIEBIE”.

Untitled design (21)

To zdanie, które stale nam towarzyszy w codziennej pracy z metoda Biegun. Podczas dwunastu dni prawdziwej zimy, kadra trenerska wraz z dziećmi pracowała nad tym zadaniem. Od wczesnych godzin porannych trwały zajęcia w grupach, ćwiczenia i zabawy sprawnościowe, wycieczki i wyjścia w teren oraz kulig. Nawiązane przyjaźnie i łzy w oczach uczestników ostatniego dnia obozu na długo pozostaną w sercach wszystkich.

Untitled design (19)Dni ułożone w 10 kroków łączy w całość podróżnicza opowieść o życiu, doświadczeniu i zakończonych sukcesem wyprawach Marka Kamińskiego. Stanowią one fabułę i punkt wyjścia do rozmowy o celu, motywacji, przygotowaniu się i konsekwencji w działaniu. To właśnie kontakt z polarnikiem przez wideo rozmowy pomógł uczestnikom uwierzyć (…), że niemożliwe jest możliwe”.  Możliwość zadawania pytań które nurtują dzieci i wysłuchanie odpowiedzi i wskazówek podróżnika dodają sił w realizacji własnych zamierzeń.

brusy i okolice (4)brusy i okolice (5)Praca na obozie polega na rozbudzaniu marzeń dzieci, wydobywaniu ich i umacnianiu. Każdy z trenerów z uwagą śledzi pracę dzieci i wspiera je podczas pełnych otwartości i zaufania rozmów. Każdy pomysł jest dobry, każde marzenie jest właściwe jeśli płynie prosto z serca. Sztuką jest nauczyć się jak się nie zniechęcać, jak zdobywać informację, uczyć się i iść własną ścieżką. Realizowany program jest tu bardzo pomocy. Rozmowy o sukcesie i porażce, odkrywanie zasobów dzieci, budowanie planu to narzędzia których dzieci doświadczają podczas codziennych zabaw i treningów i które zabiorą ze sobą po zakończeniu obozu.

brusy i okolice (6)brusy i okolice (7)Ważnym ogniwem całego procesu jest wykwalifikowana kadra trenerska, która poprzez osobistą postawę otwartości potrafi zachęcić uczestników, pomóc im przełamać opór i lęk przed zmianą. Trener to przewodnik przez 10 kroków metody- wspiera, motywuje, czasem jest po prostu obecny i słucha.

W śnieżny i mroźny poranek dzieci wyruszyły z Gdańska po swoją przygodę. W malowniczo położonej miejscowości Brusy obył się tegoroczny obóz. Uczestniczyło w nim czterdzieścioro dzieci. Projekt został dofinansowany dzięki wsparciu Fundacji PZU, za co serdecznie dziękujemy.

Untitled design (22)Untitled design (23)Untitled design (24)Untitled design (25)Untitled design (26)

NOCNA WYPRAWAW programie nie zabrakło atrakcji między innymi: bitwy na śnieżki, zajęć sportowych, wyjście do biblioteki na pokaz filmu, kulig i ognisko z pieczeniem kiełbasek, trening z saniami polarnymi, wyprawa 14 km z Brus przez Kosbudy-Broda-Dąbrowa czerwonym szlakiem Kaszubskim - gdzie  w trakcie wędrówki nad jeziorem Skąpe, dzieci i trenerzy rozpalili ognisko i upiekli na nim kiełbaski, trening poszukiwanie skarbów według podanych współrzędnych, wizyta na wieży kościelnej w Brusach, mecz piłki nożnej z drużyną mieszkańców, wycieczka krajoznawcza do Wdzydz Kiszewskich – zwiedzanie skansenu Kaszubskiego Parku Etnograficznego, spotkanie z autorytetem – warsztat taneczny z Adrianem Lipskim, dyskoteka.

DZIĘKUJEMY logo fundacja_duze_podstawowe_poziomprawa_RGB

Możliwość komentowania jest wyłączona.