a07e4_1010783_206890242840364_622783237_n

O projekcie
Wielka Podróż Patrycji to projekt realizowany przez Fundację Marka Kamińskiego. Jego celem jest spełnienie marzenia 17-letniej, nieuleczalnie chorej Patrycji, która marzy o podróży do Japonii. Marzenie być może banalne, ale dla Patrycji podróż będzie nie tylko okazją do odwiedzenia nowego miejsca, ale przede wszystkim walką ze swoimi słabościami i wyniszczającą chorobą.

Patrycja cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę nowotworową Recklinghausena, która małymi krokami destruuje organizm nastolatki. Guz Patrycji zajmuje ponad połowę jej mózgu, a nacieki nowotworowe występują na kosteczkach słuchowych, rdzeniu przedłużonym, móżdżku, krtani.

Celem projektu jest spełnienie marzenia Patrycji. Dodatkowo chcemy pokazać innym, że pomoc poprzez wsparcie w realizacji marzeń innych osób, jest równie ważna, jak każda inna forma pomocy. Projekt ma na celu także prezentację światu motywacyjnej Metody Biegun oraz pokazanie jej skutecznego wpływu.

Patrycja jest absolwentką organizowanych przez fundację Obozów Zdobywców Biegunów. To inteligentna, młoda dziewczyna, zafascynowana kulturą Japonii i językiem japońskim, którego samodzielnie się uczy. Obecnie Patrycja uczęszcza do liceum plastycznego, odkrywa tajniki fotografii. Nie poddaje się swojej chorobie, ma odwagę marzyć, rozwijać się i uczyć.

W czasie pobytu w Japonii Patrycja spotka się z ciekawymi osobami, odwiedzi inspirujące miejsca. Chcemy by wyjazd nie ograniczył się tylko do zwiedzania atrakcji turystycznych, chcemy wzbogacić osobiste doświadczenia Patrycji. Dodatkowo, naszym projektem pragniemy pokazać, że każdy może pomóc spełnić marzenia innym osobom. Dlatego zachęcamy do wspierania naszej inicjatywy – Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów, których celem będzie wspieranie aktywności dzieci niepełnosprawnych oraz objętych wsparciem pomocy społecznej oraz budowanie w dzieciakach pewności siebie i wiary we własne możliwości.

W czasie Obozów Zdobywców Biegunów Patrycja przeszła przez motywacyjną metodę Biegun, opracowaną przez Marka Kamińskiego. W dziesięciu krokach nauczyła się jak wyznaczać i wizualizować cele, jak wykorzystać porażkę, jak się nie poddawać. Przykład Patrycji pokazuje, że metoda działa i chcemy pokazać jej pozytywny wpływ. Przed wyjazdem dziewczyna ponownie zrealizuje kroki metody, co opisze w Dzienniku Zdobywcy.

Wyprawa do Japonii – podsumowanie wszystkich działań projektu – odbędzie się w kwietniu 2015 roku. Potrwa ona dwa tygodnie. Patrycja, wraz z opiekunem, poleci do Tokio, skąd ruszy odkrywać Kraj Kwitnącej Wiśni.