Inspirujemy ludzi, aby niemożliwe stało się możliwe. Uwierz w siebie i działaj!
 

Fundacja Marka Kamińskiego od 1996 roku pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji ich marzeń. Poprzez nasze działania kształtujemy lepszą przyszłość człowieka w harmonii z naturą, otoczeniem i światem.

Prowadzimy projekty charytatywne, ekologiczne i edukacyjne.

Realizujemy nasze cele statutowe poprzez różnego rodzaju działania. Organizujemy m.in. warsztaty rozwoju osobistego, przeprowadzamy program szkolenia Trenerów Metody Biegun, organizujemy obozy i wyprawy dla dzieci dotkniętych przez los i dzieci w dobrej sytuacji życiowej. Dostarczamy im wsparcia motywacyjnego, psychologicznego i pokazujemy szereg możliwości, które przed nimi stoją.

Zbieraliśmy również fundusze na rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny i protezy, jak również udzielaliśmy  wsparcia organizacyjnego, technicznego i instruktażowego dla uczestników wypraw.

 

Projekty, które z powodzeniem organizujemy cyklicznie:

Obozy Zdobywców Biegunów

Warsztaty rozwoju osobistego oraz program szkolenia Trenerów Metody Biegun


Projekty, które zorganizowaliśmy:

Projekt 3 Biegun, marzec - lipiec 2015

Marek Kamiński przemierzając szlak Św.Jakuba, począwszy od Kaliningradu do Santiago de Compostela, zaprezentuje motywującą do działania metodę Biegun inspirując i skłaniając do autorefleksji.

WIĘCEJ O PROJEKCIE

 

Wielka Podróż Patrycji, maj 2015

Wielka Podróż Patrycji to projekt realizowany przez Fundację Marka Kamińskiego. Jego celem jest spełnienie marzenia 17-letniej, nieuleczalnie chorej Patrycji, która marzy o podróży do Japonii.

WIĘCEJ O PROJEKCIE

 

Projekt Wisła XXI wieku

Fundacja stworzyła kilkuletni projekt edukacyjno-społeczny „Szlak Wisły”. Jego celem jest dbanie o ekologiczny rozwój sieci rzecznej w Polsce, a pierwszym krokiem kampania nakierowana na wykorzystanie potencjału Wisły. Chcemy przywrócić Wisłę Polsce, wykorzystać możliwości tkwiące w lokalnych społecznościach, łącząc ideę rozwoju przedsiębiorczości turystyce i innych gałęziach przemysłu w oparciu o wodę i Wisłę z poszanowaniem natury i naszych wzajemnych potrzeb.

WIĘCEJ O PROJEKCIE

 

Nadzieja dla serc

Warsztaty i obozy motywujące dla dzieci z problemami kardiochirurgicznymi i kardiologicznymi oraz ich rodziców. Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne poprzez przeprowadzenie warsztatów motywujących wykorzystując dostępne, nie zawsze powszechnie znane metody wsparcia, motywacji, relaksacji, radzenia sobie ze stresem, spędzania wolnego czasu w sposobów interesujący i atrakcyjny dla adresata warsztatów.

3ba4a_DSC_2492_2

WIĘCEJ O PROJEKCIE

 

Razem na Bieguny

Ta niesamowita historia zaczyna się w sierpniu 2002 roku, kiedy droga Marka Kamińskiego przecina się z drogą 13 letniego wówczas Jasia Meli z Malborka. Od prośby o małą przysługę rozpoczyna się niezwykła wędrówka i wspaniała przygoda. Początkowo nic nie idzie tak, jak powinno. By móc zrealizować wspólne marzenie, Marek i Jasiek muszą przebrnąć przez szereg przeszkód stwarzanych przez ludzi i instytucje. Niepełnosprawność Jasia okazuje się jedną z mniejszych barier na ich drodze do bieguna.

8123b_2a

WIĘCEJ O PROJEKCIE

 

Pomoc dla Pakistanu

Fundacja Marka Kamińskiego postanowiła przekazać sprzęt turystyczny – namioty, śpiwory, kurtki puchowe – dla ludzi dotkniętych trzęsieniem ziemi w Pakistanie. Potrzebę dostarczenia takiego sprzętu potwierdziła Ambasada Pakistanu oraz Polska Akcja Medyczna

pomoc dla pakistanu

WIĘCEJ O PROJEKCIE