INVENA S.A. do końca roku 2008 funkcjonowała jako Gama San S.A.
W styczniu 2009 Gama San przyjęła nazwę INVENA, którą początkowo stworzyła jako markę produktów instalacyjnych. Produkty marki INVENA, wprowadzone na polski rynek w roku 2004, szybko zyskały uznanie odbiorców i zdominowały ofertę Gama San S.A., co doprowadziło do decyzji o zmianie nazwy całej firmy.

d36cf_Invena_logo_CMYK_300dpi

INVENA S.A. została założona w 1992 przez słynnego polskiego polarnika i podróżnika Marka Kamińskiego. Firma zajmuje się dystrybucją (sprzedaż hurtowa) armatury i urządzeń przeznaczonych do wewnętrznych instalacji grzewczych i sanitarnych.

Działalność INVENA S.A. obejmuje:
· import armatury i urządzeń grzewczych i sanitarnych
· produkcję wężyków przyłączeniowych w oplocie stalowym
· produkcję osłonowej rury karbowanej typu "peszel"
· dystrybucję importowanych i produkowanych towarów

Początkowo INVENA S.A. (dawniej Gama San) była własnością jednoosobową Marka Kamińskiego. Jednak po siedmiu latach działalności osiągnęła już takie rozmiary, że dla sprawnego zarządzania niezbędna stała się zmiana jej formy własności. Dlatego od 1 stycznia 1999 firma funkcjonuje jako Spółka Akcyjna.

INVENA S.A. jest jedną z nielicznych firm w branży sanitarnej, które rozwijają się tylko i wyłącznie w oparciu o własny kapitał. Jest to kapitał w 100% polski, wypracowany przez firmę, która nigdy w swojej historii nie miała związków z własnością państwową.

W czerwcu 2000 INVENA S.A., jako pierwszy polski dystrybutor w branży instalacyjnej, otrzymała certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9002. W czerwcu 2003 system zarządzania jakością w firmie został poddany re-certyfikacji na zgodność z normą ISO 9001:2000.

INVENA S.A. jest laureatem wielu nagród i konkursów dla firm. Dwukrotnie została laureatem Medalu Europejskiego, także dwukrotnie uzyskała statuetkę „Złotego Instalatora”. Legitymuje się Złotym Certyfikatem konkursu "Przedsiębiorstwo Fair Play" i stale plasuje się wśród największych przedsiębiorstw Pomorza Zachodniego.

Należymy do Polskiej Korporacji Techniki Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji, jesteśmy również członkiem Business Centre Club, największej w kraju organizacji zrzeszającej prywatnych przedsiębiorców.